Jak stawić czoła strachom i wyzwaniom związanym z Halloween 

Gdy Halloween szybko się zbliża, rodziny i dzieci są zajęte przygotowaniami do kostiumów i dekoracjami domów. Jednak u niektórych dzieci nadchodzące święto mogą budzić niepokój i strach. Aby zapewnić wszystkim zaangażowanym przyjemne doświadczenie, poniżej przedstawiam 5 przydatnych wskazówek dla rodziców i opiekunów.

 

Chciałabym Cię jeszcze zaprosić do pobrania PDF aby trenować pozytywne nastawienie.

A więc jak pomóc swoim dzieciom podczas uroczystości Halloween, aby wspierać ich inteligencję emocjonalną.

1. Przygotuj siebie i dziecko! 

Właściwe przygotowanie jest kluczem do uroczystości Halloween. Dorośli często zaniedbują komunikowanie się z dziećmi na temat tego, czego się spodziewać, zanim wyruszą  na zbieranie słodyczy.

Często zdarza się, że dzieci są zaskoczone widokiem dorosłych noszących przerażające maski i niesamowitymi efektami dźwiękowymi dochodzącymi z ich domów.

Aby uniknąć takich niespodzianek, ważne jest, aby omówić to, co dziecko może spotkać podczas wydarzenia. Może to obejmować wyjaśnienie koncepcji przebierania się w przerażające kostiumy dla zabawy, ostrzeżenie przed głośnymi dźwiękami, takimi jak petardy i fajerwerki, oraz potwierdzenie obecności przerażających dekoracji w niektórych gospodarstwach domowych.

W przypadku dzieci zmagających się z zaburzeniami lękowymi lub rozwojowymi ten krok staje się tym bardziej istotny, że mogą potrzebować bardziej szczegółowego planu na wieczór.

2. Zweryfikuj uczucia swojego dziecka:

Jeśli Twoje dziecko naprawdę się przestraszy lub zaniepokoi, staraj się nie minimalizować jego uczuć. Daj mu znać, że rozumiesz jego uczucia (np. że dekoracje, dźwięki i kostiumy na Halloween mogą być przerażające) i zapewnij je, że nawet jeśli kostiumy lub dekoracje mogą wyglądać realnie, są po prostu udawane i są bezpieczne.

3. Pomyśl o kostiumie

W przypadku niektórych dzieci, na przykład tych z problemami sensorycznymi, niektóre kostiumy mogą powodować dyskomfort, niepokój lub niepokój. Zastanów się, jaki rodzaj kostiumu będzie odpowiedni dla Twojego dziecka – może to oznaczać rezygnację z kostiumów, które są zbyt obcisłe, mają szorstki materiał, maski lub farby do twarzy. Znajdź coś, co będzie odpowiednie , aby dziecko  mogło rozpocząć wieczór w spokoju i komforcie.

4. Rutyna

Wyzwaniem może być zbyt późne rozpoczęcie zabawy zabierania cukierków.  Oznaczało to nie tylko, że  dziecko zobaczy bardziej przerażające kostiumy nastolatków i dorosłych, ale także oznacza, że harmonogram rutyny dziecka będzie odbiegający od harmonogramu każdego dnia. Staraj się trzymać rutyny tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ wiele dzieci może łatwo zostać nadmiernie pobudzonych i przytłoczonych – na przykład zjedzcie wcześniej zdrowy obiad, wróć do domu na zwykłą porę spania dziecka i nie próbuj wciskać zbyt wielu Halloween działalność, 

5. Poczuj się komfortowo, robiąc to, co służy Twojej rodzinie

Zapraszam Cię do zobaczenia tego wideo. 

Szukasz dodatkowych zasobów, które pomogą Ci budować pewność siebie

i odporność Psychiczną i koncentracji Twojego dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ O WYJEŹDZIE –>>> KLIKAM TUTAJ

Udostępnij ten artykuł  dalej oraz podziel się swoimi pomysłami na Halloween w komentarzu!