Filmy i aktywności, które wzmacniają relacje w rodzinie.

W przypadku dzieci niektóre z najpotężniejszych narzędzi do nauki rozwoju mentalnego i osobistego obejmują przykłady i różnego typu zabawy. Zachowania dorosłych w ich życiu są najważniejszymi przykładami, ale i filmy pomagają wzmocnić ważne przesłania i nauczyć cennych życiowych lekcji. Zajęcia praktyczne to także świetny sposób na naukę poprzez zabawę.

Poniższe filmy i zajęcia o  tematyce świątecznej promują nastawienie na rozwój jak  wdzięczność ,  wytrwałość , zachęta i  życzliwość . Mam nadzieję, że będziecie się nimi cieszyć z  rodziną w okresie świątecznym!

Grinch: świąt nie będzie

Ten oparty na popularnej książce dla dzieci film śledzi Grincha w jego poruszającej podróży od nienawiści do Bożego Narodzenia do przyjęcia prawdziwego ducha świąt: miłości,  przyjaźni ,  wdzięczności i radości.

Kraina Lodu

Ten uroczy film uczy dzieci, aby nigdy nie rezygnowały ze swoich marzeń, nawet jeśli ktoś inny powie, że są za duże.

 Ciekawski George: Małpiszon i gwiazdka

Ciekawski George i mężczyzna w żółtym kapeluszu martwią się znalezieniem idealnych prezentów, które mogliby sobie dać, ale ich  wytrwałość w końcu się opłaca. Ponadto ten film zawiera słodkie przesłanie o tym, że prawdziwą wartością każdego prezentu jest troskliwość, która się za nim kryje.

Święto Troll

Poppy jest zdeterminowana, by znaleźć święto dla Bergenów, ale żaden z jej pomysłów nie zostaje dobrze przyjęty. Kiedy Poppy zdaje sobie sprawę, że była zbyt skupiona na własnych pomysłach, by słuchać Bergenów, Bergenowie zdają sobie sprawę, że byli zbyt surowi dla Poppy, która tylko próbowała pomóc. W końcu Trolle i Bergenowie wspólnie tworzą i obchodzą nowe święto.

Rudolf Czerwononosy Renifer

Kiedy Boże Narodzenie jest prawie odwołane z powodu gigantycznej burzy śnieżnej, Święty Mikołaj i Rudolf współpracują, aby znaleźć rozwiązanie. Ten film uczy również dzieci, że nasze różnice czynią nas wyjątkowymi i często są naszymi największymi darami.

 

Prosto w siatce

Amerykańska „kujonka” planująca spędzić wakacje nad morzem przypadkowo trafia do australijskiej akademii piłkarskiej i, chcąc nie chcąc, musi nauczyć się grać.

Na ratunek piłkarzom

Czwórka młodych fanów piłki nożnej pomaga swoim idolom odzyskać wybitne umiejętności, które odebrał im podstępny zły naukowiec.

Gram u siebie

Dwa lata po wygranej w Super Bowl zawieszony trener NFL Sean Payton wraca do rodzinnego miasta i próbuje odbudować więź z synem, trenując jego szkolną drużynę futbolową Pop Warner.

Dziennik Noel

Podczas świątecznych porządków w domu rodzinnym pisarz spotyka kobietę poszukującą matki. Czy stary dziennik okaże się kluczem do ich przeszłości i serc?

Elliot mały renifer

Pomimo tego, że jest miniaturowym koniem, Elliot zawsze marzył o dołączeniu do drużyny reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy Blitzen nagle przechodzi na emeryturę, Elliot postanawia wbrew wszelkim przeciwnościom wziąć udział w próbach na biegunie północnym.

Świąteczna noc gier rodzinnych

 

Zimowe BINGO

POBIERZ

Rodzinna sesja zdjęciowa

Ubierzcie się w świąteczne piżamy lub sweterki i poróbcie sobie zabawne zdjęcia. 

 

Rodzinne kolorowanki 

POBIERZ

 

Zróbcie wzmacniające kakao w ulubionych kubkach. 

 

Rodzinny wypad na łyżwy 

Świąteczne karaoke

 

Rodzinny turniej w Fifę na konsoli lub w inną grę 

 

Ognisko w zimowym klimacie

 

Piżama party