Książki, które wzmacniają pewność i nastawienie na rozwój dzieci.

Jednym z łatwych sposobów, aby pomóc dzieciom rozwinąć nastawienie na rozwój , jest zapoznanie ich z książkami, które promują wytrwałość, miłość do nauki, uczenie się na błędach i inne kluczowe idee nastawienia na rozwój. Oto lista moich ulubionych dla dzieci i dorosłych. 

  1. Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania. Dr Hannah Fry zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez wzory, które kształtują nasze życie miłosne. 
  2. To nie jest książka o seksie. Przedstawiony w 2015 roku raport Instytutu Badań Edukacyjnych ukazuje fatalny stan wiedzy młodzieży na temat seksu: „Połowa 18-latków ma pierwszy raz za sobą, a wierzą, że stosunek przerywany chroni przed ciążą”. 
  3. Piłka w grze! Futbolowa książka aktywnościowa. Książka rozwiająca kreatywność, ciekawość, twórczość i samodzielne myślenie. 
  4. Gabinet anatomii. Efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej.
  5. Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią 
  6. Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Książka „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to odpowiedź na błaganie o pomoc, płynące zarówno od rodziców, jak i samych dzieci. Dorośli przecież wiedzą to i owo o seksie, ale jak to przekazać kolejnemu pokoleniu już nie.
  7. Odwagi Pinku! Czasem jesteśmy smutni, a czasem wybuchamy złością jak wulkan. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. 
  8. Pucio umie opowiadać. Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „ Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.
  9. Jadą Haliki przez Ameryki. 180 tysięcy kilometrów przygody. Taką wyprawę mógł wymyślić tylko ktoś, kto podróżowaniu oddał całe serce! Toni Halik nie przestaje fascynować dzieci i dorosłych! Tym razem z żoną Pieret i psem Łolim ruszają w niezwykłą podróż przez obie Ameryki. Mają do…
  10. Przyjaciel Północy. To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń?

Mała Lama w łóżku sama

Bestseller „The New York Times”. Ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie książek Netflix wyprodukował serial animowany dla dzieci.

Autorstwa Anny Dewdney

 

Książka Pozytywnych Myśli

Zamów Książka Pozytywnych Myśli już teraz i daj swojemu dziecku pierwsze narzędzie do zamiany myślenia

Autorstwa Anny Piasecznej i Justyny Herman

Frederick 

 

Autorstwa Lionni Leo

 

Kiedy na Ciebie patrzę

Wyjątkowa książeczka, która wzruszy każdego świeżo upieczonego rodzica. Sięgnij do niej i poznaj jedne z najpiękniejszych uczuć, jakie istnieją.

Autorstwa Emily Winfield Martin

Dziecko z potencjałem w zestawie świątecznym 

Książka Dziecko z potencjałem autorstwa Anny Piasecznej to niesamowity zbiór inspirujących myśli, pomysłów oraz ćwiczeń, które udoskonalą funkcjonowanie niejednej rodziny.

Autorstwa Anny Piaseczna