Prezent dla przedszkolaka czy nastolatka – jaki wybrać?

Badania pokazują, że jeśli zamierzasz wydawać pieniądze, to robienie tego na rzeczy, które pozwolą ci być z innymi, z większym prawdopodobieństwem sprawi, że ludzie poczują się ważni dla Ciebie.  Jeśli chcesz wybrać rzeczy to skup się na tych, które stworzą więcej możliwości rozwoju, budowania charakteru i poznawania siebie. 

 

Oto 50 genialnych pomysłów na prezenty, które równocześnie będą rozrywką, zabawą i rozwojem.  Zanim przejdziesz dalej, zapisz się do BEZPŁATNEGO wyzwania adwentowego.

Rodzina

 1. TOM to trzy wyjątkowe atrakcje województwa łódzkiego dostępne w ramach jednego biletu.
 2. Bilety na imprezę sportową. Podaruj rodzinie bilety na mecz ulubionej drużyny sportowej, w tym drużyn ze szkół wyższych i niższych lig.
 3. Dzienny karnet do parku wodnego. Polecany przez rodziny PARK WODNEGO – SUNTAGO. 
 4. Członkostwo w muzeum lub karnety dzienny. Przyroda, sztuka, akwaria, nauka — poznaj wszystko, co ma do zaoferowania Twoje miasto.
 5. Bilet do parku rozrywki Mandoria Park Rozrywki 

Niemowlak

 1. Stojak edukacyjny. Stojak ma za zadanie stymulować zmysły oraz zachęcać do zabawy i ruchu od pierwszych dni maluszka. Stojak na zdjęciu.
 2. Czarno-białe Wysoki Kontrastowe Zabawki Sensoryczne. 
 3. Sensoryczna Pracowania Klickity kule sensoryczne. Posiada ciekawe właściwości sensoryczne, które stymulują mózg. Wszystkie te wymogi z nawiązką spełnia pracownia Klickity renomowanej marki Fat Brain Toys
 4. Sensoryczna piłka ClementoniPiłka jest podzielona na 4 części, każda z nich ma inny kolor i inną fakturę, aby stymulować zmysł wzroku i dotyku maluchów.
 5. VTech, zabawka interaktywna Migocząca Hula – Kula. Wypukłe kształty zwierzątek, biedroneczka kręcąca kółeczka i kolorowe tasiemki zapewniają dodatkowe wrażenia dotykowe oraz rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, dostarczając przy tym wiele radości.

Przedszkolak

 1. Pociąg drewniany Straż pożarna z serii Story francuskiej marki Janod. Zabawka rozwija umiejętność budowania i projektowania oraz wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność

 2. Play Doh. Ciastolina pozwala na rozwój zdolności manualnych, poprzez wałkowanie, wycinanie, rolowanie i ugniatanie. Ponadto, dziecko ćwiczy palce i w przyszłości sprawniej będzie władało kredką, flamastrem i długopisem.

 3. Magnetyczna układanka. Magnetyczna układanka Magnetibook francuskiej marki JANOD to doskonała zabawka, rozwijająca kreatywność i wyobraźnię.

 4. Klocki Waffle to ciesząca się dużą popularnością wśród przedszkolaków edukacyjna zabawka, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Z elementów można budować oryginalne konstrukcje o różnym stopniu trudności, w zależności od pomysłów i swojej wyobraźni. 

 5. Akademia Mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy. Czytanie i układanie elementów korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają motorykę małą czyli pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów, a wspólne czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Kaligrafia

 1. Zestaw dla początkujących Pitt Artist Pen Handlettering 
 2. 1000 wzorów rysunków do bullet journal
 3. Notatki wizualne. Jak je tworzyć i wykorzystywać na co dzień. Praktyczny poradnik i kompendium wiedzy o tym jak tworzyć notatki wizualne. Autorska mieszanka wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń i przemyśleń połączona ze zbiorem wyselekcjonowanych wskazówek i ćwiczeń. 
 4. Magiczny  Zeszyt do Kaligrafii dla najmłodszych
 5. Zeszyt kreatywny Mroux. Inspirująca książka do wypełnienia, stworzona przez Mroux – artystkę, ilustratorkę, autorkę książek i instagramowego profilu Mroux.jpg.

Drewno

 1. Smiki, klocki drewniane. To uniwersalna zabawka dla dzieci, rozwijająca kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.
 2. Drewniany domek dla lalek. Pobudza wyobraźnię, zachęca do kreatywnego, nieszablonowego myślenia. 
 3. Smiki, Szachy Safari, gra logiczna. Gra ćwiczy koordynację ruchową, rozwija logiczne myślenie, umiejętności manualne oraz cierpliwość.
 4. Drewniany garaż. Zabawka ta doskonale rozwija kreatywność, cierpliwość, koncentrację oraz wyobraźnię przestrzenną.
 5. Drewniany ekspres do kawy. (Drewniane zabawki kuchenne).

Ruch

 1. Scootandride Highwaykick 
 2. Rolki. Świetny sposób na trenowanie uważności, pokory i cierpliwości. 
 3. Drewniany bujak. Bujak rozwija – służy do zabawy równoważnej i wspiera rozwój motoryki dziecka. To proces, który ma kluczowe znaczenie dla nauki czytania i pisania, wyrabiania orientacji przestrzennej czy koordynacji wzrokowo-ruchowej.
 4. Deska do balansowania równoważnia labirynt. To zabawka zręcznościowa dla dzieci, która sprzyja rozwijaniu umiejętności manualnych u najmłodszych. Jej celem jest przeprowadzenie piłeczek przez labirynt balansując własnym ciałem. Zadanie nie jest proste i wymaga aktywności fizycznej. Ćwiczy cierpliwość i wytrwałość.
 5. Deskorolka

Piłka nożna

 1. Koszulka ulubionego piłkarza / piłkarki. Dzięki koszulce piłkarskiej dziecko też możesz poczuć się jak legenda piłki nożnej.
 2. Trenażer do piłki nożnej.
 3. Torba piłkarska lub plecak. Plecak z obrazka.
 4. Bidon SKŁADANY Soccer
 5. Piłkarzyki LEGO 

Gotowanie

 1. Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata. Marta Dymek, Zjeździła Wietnam i Tajlandię, zmarzła w Korei, pojechała ucierać pasty curry do Indii, przejechała całe Bałkany, zgrzała się na targowiskach w Maroko i rozpływała się nad świeżym awokado w Kalifornii. Odwiedziła ponad pięćdziesiąt krajów, a kulturę każdego z nich poznawała od kuchni.
 2. Personalizowany Stempel do Ciastek. Stempel pozwala na tworzenie dowolnych napisów, które z łatwością możesz odbić na przygotowywanych ciastkach. Wyznanie miłości, prośba, pozdrowienie, imiona i wiele, wiele innych, co tylko zapragniesz!
 3. Delicia – dekorator do ciast 
 4. Maszyna do Lodów Tajskich
 5. Temperówka do warzyw. Temperówka do warzyw Best pokroi warzywa na długie wąskie paski tworząc z nich warzywne spaghetti.

Gry

 1. GOKI® – KÓŁKO I KRZYŻYK 3D. Gra strategiczna dla 2 osób składająca się z podstawy oraz 64 kulek. Celem gry jest ułożenie czterech kulek jednego koloru w rzędzie pionowym, poziomym lub ukośnym. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ przeciwnik utrudnia zadanie.
 2. Halli Galli – Gra na szybkie myślenie i refleks. Uwaga! Dostarcza dużo emocji. 
 3. Mattel, Uno Extreme. Ta wersja UNO® Extreme zawiera ulepszoną wyrzutnię o nowoczesnej konstrukcji, która wystrzeliwuje karty wysoko w powietrze. Sekwencje świetlne i dźwiękowe przyspieszają po każdym naciśnięciu przycisku, zwiększając napięcie. Oczekiwanie na wystrzał kart jest niezwykle emocjonujące!
 4. Dixit. Gra rozwijające spryt i intuicję. Idealna do spędzania wspólnego czasu z przyjaciółmi jak i z rodziną. 
 5. Talizman Magia i Miecz. To niezwykle rozbudowana gra fantasy na wielogodzinne rozgrywki. Wcielamy się w jedną z postaci Poszukiwaczy, których celem jest odnalezienie Korony Władzy.

Książki

 1. Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania. Dr Hannah Fry zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez wzory, które kształtują nasze życie miłosne. 
 2. To nie jest książka o seksie. Przedstawiony w 2015 roku raport Instytutu Badań Edukacyjnych ukazuje fatalny stan wiedzy młodzieży na temat seksu: „Połowa 18-latków ma pierwszy raz za sobą, a wierzą, że stosunek przerywany chroni przed ciążą”. 
 3. Piłka w grze! Futbolowa książka aktywnościowa. Książka rozwiająca kreatywność, ciekawość, twórczość i samodzielne myślenie. 
 4. Gabinet anatomii. Efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej.
 5. Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią 
 6. Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią. Książka „Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią” to odpowiedź na błaganie o pomoc, płynące zarówno od rodziców, jak i samych dzieci. Dorośli przecież wiedzą to i owo o seksie, ale jak to przekazać kolejnemu pokoleniu już nie.
 7. Odwagi Pinku! Czasem jesteśmy smutni, a czasem wybuchamy złością jak wulkan. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. 
 8. Pucio umie opowiadać. Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „ Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.
 9. Jadą Haliki przez Ameryki. 180 tysięcy kilometrów przygody. Taką wyprawę mógł wymyślić tylko ktoś, kto podróżowaniu oddał całe serce! Toni Halik nie przestaje fascynować dzieci i dorosłych! Tym razem z żoną Pieret i psem Łolim ruszają w niezwykłą podróż przez obie Ameryki. Mają do…
 10. Przyjaciel Północy. To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń?

Wybrane marki są przypadkowe. Podane przeze mnie linki są tylko sugestią. Pamiętaj, że możesz poszukać tego przedmiotu w innym sklepie, w innej cenie.