"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie"
- Heraklit z Efezu

TRENING MENTALNY

to droga do MISTRZOSTWA, która rozpoczyna się w głowie.

Chcesz poczuć wyższy poziom energii? Brakuje Ci pewności siebie aby wejść na wyższy poziom w swoim życiu prywatnym lub zawodowym? Nie masz jeszcze pomysłu na siebie? 

Od 2008 roku związana jestem z rozwojem. Specjalizuję się w strategicznym działaniu, świadomym zarządzaniem potencjałem i swoją energią wykorzystując narzędzia pracy z podświadomością. 

Zastosowanie treningu

czyli co można osiągnąć…

Sesja ze mną jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
  • zbudować wewnętrzną siłę lub popracować nad jej wzmocnieniem
  • zrozumieć swoje emocje i zachowania
  • odnaleźć w sobie pasje 
  • skutecznie osiągać cele prywatne, zawodowce, sportowe
  •  poczuć wewnętrzny spokój 
  • polepszyć komunikację z innymi
  • odnaleźć i i uwolnić swój potencjał
  • zbudować relacje w zespole 
  • przywrócić balans do swojego życia

Czym jest trening mentalny?

O treningu mentalnym większość osób słyszała w kontekście profesjonalnych sportowców, dla których jest on podstawowym sposobem na poprawę wyników. Z tego względu mogłeś uznać, że trening mentalny nie jest dla Ciebie. To jednak błędne postrzeganie treningu mentalnego, ponieważ korzyści może czerpać z niego każdy — niezależnie od wieku czy profesji.

Czym właściwie jest taki trening? To działania, których celem jest maksymalne wykorzystanie potencjału i praca nad jego rozwijaniem. Trening mentalny obejmuje takie nauki jak psychologia poznawcza, socjologia, neuronauka i przede wszystkim skupia się na przezwyciężaniu ograniczeń, które powstrzymują daną osobę przed zmianami na lepsze. Najprościej mówiąc, trening mentalny doprowadzi do poprawy samopoczucia i funkcjonowania zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach nadzwyczajnych, czy podczas wymagających zadań.

Choć trening mentalny rozwinął się na gruncie „sportowym”, to obecnie korzystają z jego dobrodziejstw np. biznesmeni, osoby publiczne, artyści, ale też każdy, kto po prostu chce pracować nad swoim dobrostanem i świadomie wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

Jakie korzyści da Ci trening mentalny?

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego tak naprawdę warto umówić się na sesję treningu mentalnego, przedstawię Ci korzyści, jakie on daje.

Przede wszystkim, pomoże Ci odnaleźć wewnętrzną motywację do działania. Być może jesteś obecnie w takim momencie swojego życia, kiedy czujesz, że stoisz w miejscu. Mógłbyś osiągnąć zdecydowanie więcej, ale z jakiegoś powodu nie potrafisz ruszyć do przodu. Trening mentalny to sposób na to, abyśmy razem popracowali nad Twoją determinacją i szybciej osiągnęli do tej pory odkładane „na później” cele i marzenia.

Podczas treningu mentalnego będziemy też rozwijać Twoją pewność siebie, której brak być może był główną przeszkodą na drodze do szczęścia. Pora ją odzyskać albo podwyższyć! Dzięki niej będziesz mieć odwagę do podejmowania nowych wyzwań. Zidentyfikujemy Twoje ograniczające przekonania na własny temat i przełamiemy bariery mentalne, które do tej pory utrudniały Ci wykorzystanie maksymalnego potencjału. Udoskonalimy Twoje nastawienie, popracujemy nad wewnętrznym spokojem i kontrolą emocjonalną.

Trening mentalny jest także odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli cały czas szukasz swojej drogi w życiu, nie masz pomysłu na siebie, nie wiesz, jaką ścieżkę obrać zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Nie ma nic złego w tym, że nadal poszukujesz siebie i swojego miejsca. Jednak dzięki treningowi mentalnemu zidentyfikujesz swój życiowy cel, cele poboczne, a także odnajdziesz w sobie pasję i wewnętrzną siłę do ich realizacji.

Kolejną korzyścią, jaką da Ci trening, jest efektywna praca nad emocjami, komunikacją i budowaniem zdrowych relacji. Wspólnie dotrzemy do źródła Twoich lęków i frustracji, które negatywnie wpływają na kontakty z innymi. Zrozumiesz siebie, swoje zachowania, pozbędziesz się toksycznych elementów w swoim życiu, poukładasz myśli i będziesz cieszyć się harmonijnym życiem.

Gdy znasz już niektóre korzyści, które osiągniesz, decydując się na trening mentalny, jest jeszcze jedna ważna sprawa, o której musisz pamiętać. Każdy trening to proces. Tak, jak po jednym popołudniu spędzonym na boisku nie trafisz do kadry narodowej, tak i trening mentalny to droga, którą musisz wytrwale zmierzać, aby osiągnąć swoje cele. Są nimi między innymi wewnętrzny spokój, pewność siebie, świadome i szczęśliwe życie. Musisz więc przyznać, że gra jest warta świeczki, prawda?

Od czego zacząć zmianę na lepsze?

Każdy rodzaj treningu służy wzrostowi. Tak, jak trening fizyczny wzmacnia Twoje ciało, tak trening mentalny wzmacnia Twój umysł, abyś mógł w pełni wykorzystać drzemiący w Tobie potencjał. Każdy rodzaj treningu ma jeszcze jedną wspólną cechę. Mianowicie, pierwsze kroki zawsze sprawiają najwięcej trudności. Dlatego, jeżeli pragniesz dla siebie lepszego, pełniejszego i szczęśliwszego życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, potrzebujesz wsparcia. Takim wsparciem jest trener mentalny. Wszystko, czego potrzebujesz do zmiany, jest w Tobie. Trener jednak pomoże Ci po to sięgnąć. Doda odwagi na start i pokieruje, wskazując, jakie konkretne działania doprowadzą do sukcesu i da do dyspozycji narzędzia.

Trening mentalny dla dzieci — na czym polega?

Uczymy się i poznajemy świat od samych narodzin. Od najwcześniejszych lat możemy pozytywnie wpływać na rozwój i odkrywać potencjał najmłodszych, którzy również mierzą się z różnego rodzaju wyzwaniami. Dlatego trening mentalny dla dzieci jest tematem, którym powinni zainteresować się wszyscy rodzice, którzy chcą, aby ich pociechy każdego dnia wzrastały i zostały szczęśliwymi dorosłymi.

Trening mentalny dla dzieci między innymi poprzez kreatywną zabawę, gry i ćwiczenia ruchowe wspiera wieloaspektowy rozwój. Dzięki treningowi dziecko pielęgnuje swoje pozytywne cechy, wzmacnia motywację i uwalnia swój potencjał. Uczy się także tak cennej i deficytowej w naszych czasach koncentracji, samodzielności, pracy w grupie, zarządzania czasem czy pozytywnych wzorców myślowych.