Pokonuję swoje granice w 2019 roku.

Początek roku to dla wielu dorosłych osób czas na podsumowanie działa z roku poprzedniego oraz zaplanowanie działań na Nowy Rok. Codzienna rutyna, plan zajęć i przerwy między lekcjami „podane na tacy” powodują, że dzieci nie otrzymują możliwości samodzielnego myślenia. Każda przyczyna ma swoje skutki. Jeśli dziecko poznaje pewien schemat to automatycznie odtwarza to w życiu dorosłym. 
STOP. Dajmy dziecku narzędzia do samodzielnego planowania i ukierunkowania się w stronę marzeń. 

Zapisywanie celów i planowanie roku nie zawsze było mi bliskie. Moje dziecięce życie było zaplanowane od wizyty do wizyty w szpitalu. Ten schemat nauczył mnie zarządzania sobą w czasie i wykonywanie zadań na czas. Gdy pomyśle o swoim codziennym życiu nie pamiętam aby ktoś zapytał mnie „Jakie marzenie spełnisz w tym roku?”.  Życie z dnia na dzień, brak zrozumienia po co idę do szkoły, no dobra, idę bo każdy idzie, treningi piłki nożnej, ale co dalej? 
W zeszłym roku udostępniłam pierwsze pliki dla dzieci z podsumowaniem 2017 roku i zaplanowaniem 2018. Pobrało je wtedy 74 osoby. Przez cały rok liczba pobrań wzrosła trzykrotnie. Najbardziej zdziwiło mnie, że ostatnie pliki zostały pobrane w październiku 2018. Hmm… Przecież można zaplanować ostatni kwartał roku, czemu nie? 

Przez cały 2018 rok dzieliłam się z Tobą wiedzą o tym jak wspierać rozwój osobisty dzieci, jak je motywować, pielęgnować ich asertywność i trenować pozytywne myślenie.

Teraz zapraszam Cię do wspólnego podsumowania z dzieckiem roku 2018 oraz wyznaczenie celów na 2019 rok. 

Gotowa? 

W pierwszej części mówię podsumowaniu 2018 roku w trzech krokach.

Pamiętaj pobrać bezpłatne pliki PDF do druku ↪️  POBIERAM 

Noworocznym tematem są również CELE o których pisałam już we wcześniej.  Czytaj punkt czwarty w tym artykule

W poniższym wideo mówię Ci o tym jak zaplanować z dzieckiem 2019 rok. Pamiętaj! To mają być marzenia i cele dziecka a NIE TWOJE

1️⃣ Mapa marzeń – projekcja rzeczywistości.

2️⃣ Strategia WOOP Tutaj znajdziesz PDF z gotowym ćwiczeniem ↪️  https://bit.ly/2CGpzRb

3️⃣ Pozytywne Myślenie 

Chcesz aby Twoje dziecko TRENOWAŁO ze mną POZYTYWNE MYŚLENIE? 

Koniecznie zobacz kiedy możemy się spotkać? ↪️ TERMINY POZYTYWNEGO TRENINGU 

Zapraszam Cie również do wspólnej podróży              w 2019 roku!

Pobierz okładkę na segregator i pozwól dziecku stworzyć wspaniałą książkę z nastawieniem na POZYTYWNE MYŚLENIE W 2019 roku. 

 

Podziel się ze mną swoimi ważnymi lekcjami z podsumowania i planowania 2019 roku z dzieckiem 🙂 Co sprawiło Wam największa frajdę? A jeśli jeszcze nie rozpoczęłaś swoich działań, napisz co Cię blokuje. 

Jakie tematy chcesz abym poruszyła na blogu w 2019 roku?