Koronawirus - działania poprawiające moją jakość życia.

O tym, jak każdy się boi i panikuje, możemy czytać skrolując Facebook lub Instagram. Media Społecznościowe zapełnione są postami „To koniec świata!”, „Co z nami będzie?”. A na ulicy tłum ludzi, którzy być może mają podejście „Mi nic nie jest, więc mogę wychodzić”. 

Dwa dniu temu spotkałam się z nami na live #MOCnaKAWA☕️ tym razem pełna spokoju. W czasie naszego spotkania Online opowiedziałam o moim punkcie odniesienia się do obecnej sytuacji i zastosowania do procedur. 

Video dostępne jest tutaj. 

 

Dlaczego procedury są dla mnie ważne? 

Moja świadomość z każdym dniem wzrasta. Życie według wewnętrznych wartości procentuje na wielu płaszczyznach. Jedną z moich wartości jest WOLNOŚĆ. Wolność wyboru, wolność własnego zdania, wolność podejmowania decyzji, wolność czasu — spędzanego tak jak pragnę zaplanować sobie go w tym oto momencie. Obecnie ta wolność została mi odebrana. Została odebrana mi moja wartość. Czy na pewno?

Czym jest WOLNOŚĆ

WOLNOŚĆ to stan umysłu, który WCALE nie zależy od okoliczności zewnętrznych, tylko od naszej reakcji na rzeczywistość. A to oznacza, że w każdej chwili swojego życia, nawet w obecnej sytuacji, niezależnie od tego, co nam się przytrafia, możemy odnaleźć WOLNOŚĆ w SOBIE. Bo za wolnością idzie SPOKÓJ

Więcej o spokoju i technikach relaksacji napiszę w kolejnym wpisie. A teraz poznaj pierwszy krok do WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU

To ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Wczoraj pisałam o ODPOWIEDZIALNOŚCI w moich Social Media. 

Stan świadomości, która kończy się po obwinianiu, uzasadnianiu, hejtowaniu, minimalizacji paniki i akceptacji strachu.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za siebie, dzieci, rodziców, dziadków, sąsiada, panią w sklepie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wsparcie, a nie nakręcanie.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wewnętrzny spokój w trakcie rozmowy z bliskimi.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za dbanie o swoje zdrowie, bo szpitale nie przyjmują chorych, tylko zarażonych wirusem.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za zostanie w domu 🏡

Przez najbliższe 14 dni #zostajewdomu i #pracaonline 🖥

Wszystkie sesje, spotkania, zajęcia grupowe, warsztaty poprowadzę również po to, aby odciągnąć Wasze umysły od paniki 🧘🏻♀️

Pamiętaj❗️ Życie to test. Jak jesteś do niego przygotowany

Zobacz, jak go zdasz! 

Biorąc całkowitą odpowiedzialność za sytuację (tak dobrze czytasz), za siebie i bliskich weszłam w proces AKCEPTACJI

Akceptacja pomaga mi rozpoczynać i kończyć dzień z poczuciem spełnienia — będąc w zamknięciu. 

Oto moje sposoby na poczucie SPOKOJU (WOLNOŚCI)

DZIENNIK ŻYCZEŃ 

To magiczny zeszyt, w którym zapisuję swoje własne życzenia. Składamy ludziom życzenia na urodziny, święta, ślubie. A przecież każdy dzień jest wart celebracji. 

Zapisywanie swoich własnych życzeń podnosi wibrację oraz daje powera do działania. 

KSIĄŻKA 

Prawda jest taka, że obecnie uczestniczę w Akademii Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka i mam zadaną lekturę do czytania :). Jestem pilną uczennicą i książka (800 stron) została naszykowana do przeczytania oraz wyciągnięcia z nich wniosków. Czytam książki, które są lekkie, przyjemne i wnoszą wartość oraz poczucie odprężenia. 

Odradzam czytania teraz książek wojennych lub medycznych. 

PORANNE RYTUAŁY 

Moim rytuałem jest spotkanie z Aniołami. Nawet jeśli brzmi to dziwnie, temat Ezoteryki jest mi bliski. Praca z czakrami, energią i przekonaniami to moja pasja, a nawet pewne umiejętności, które otrzymałam w prezencie. 

PRZYTULASY Z PUPILEM 

Zwierzęta również odczuwają obecną sytuację. Biorąc odpowiedzialność za siebie, potrzebowałam wziąć odpowiedzialność za zwierzaki. Spędzam z nimi mniej czasu na spacerze, a więcej bawimy się i przytulamy w domu. Może nauczymy się nowych aportów. Chociaż, Sky nie chce jeść ciasteczek, które kupiłam a ilość sera żółtego mam wyliczoną na cały tydzień (śmiech). 

KAWA

Najlepsza na wszystko. Jestem wielką fanką kawy. Ilość czasu pozwala mi przyrządzić pyszną parzoną kawę w Thermomix z dodatkami, cynamonu, masło orzechowego i śmietany 30%. Spokojnie jestem na #ketodieta więc taki przepis jest dozwolony. 

KREATYWNOŚĆ W PRACY 

Jako przedsiębiorca okazało się, że potrzebuję szybko ruszyć głową i poszukać najlepszych rozwiązać dla klientów (rodziców i dzieci z Free Mind of Child, firma, w których szkolę, sesji indywidualnych). Większość działań przeniosłam do pracy ONLINE. Zajęcia dla dzieci odbędą się w zamkniętym pokoju na Zoom.us, jak również szkolenia dla firm. Sesje indywidualne poprowadzę na Skype lub Zoom. us. Jednak to nie wszystko. Z dorosłymi jest łatwo, ale dzieci trzeba zainteresować. 

Postanowiłam szybko przeszkolić się z grafiki komputerowej, aby prezentacje były ciekawe, a treningi w domu dały dzieciakom dużo radości. Tak więc postaną pozytywne gry online dla naszych uczestników. 

A Ty jak spędzasz swój czas w czasie kwarantanny? 

Podziel się ze mną w komentarzu.